TRD060D10K Din Rail Solid State Relay SSR DC Control DC 10A 1-60VDC Output 5V 12V 24V 32VDC Input Electric Voltage Relay Module
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
Solid State RelaysPower Source : DCTheory : Solid State RelayContact Load : Low PowerModel Number : TRD060D10KVoltage : 48VProtect Feature : SealedUse : PurposeInput Voltage : 4.5-32VDC including 5V 12V 24V DCOutput Voltage : 1-60VDCOutput Current : 10KSize : S
  • Solid State Relays
  • Power Source : DC
  • Theory : Solid State Relay
  • Contact Load : Low Power
  • Model Number : TRD060D10K
  • Voltage : 48V